Sylwester w Polsce – gdzie pojechać ?

Sylwester to wyjątkowy dzień roku. Zazwyczaj kojarzy się z szampanem i tańcami do białego rana. Jakie inne atrakcje mogą towarzyszyć ostatniemu dniu w roku? Co może skłonić nas do spędzenia tego czasu w wyjątkowych miejscach w Polsce?

Magiczny Sylwester w Toruniu

Spotkanie z historią i znanym polskim astronomem to niektóre sylwestrowe atrakcje Torunia. Tu możemy przenieść się do odległych czasów, w których nauka otworzyła drogę do poznawania tajemnic kosmosu. Toruń to niezwykle romantyczne miasto. Sylwester pod toruńskim niebem otwiera przed nami drogę do gwiazd. Dodatkowym luksusem tego urokliwego miasta jest smakowanie wyśmienitych pierniczków.

Sylwester z żubrem

Ożywczy powiew Puszczy Białowieskiej to niezwykła sylwestrowa aura dla miłośników chronionej przyrody i zwierząt. Spokojna, zielona okolica, z dala od zgiełku wielkich miast zapewnia liczne atrakcje na łonie natury. Możemy spędzić wiele czasu na świeżym powietrzu , licząc na wyjątkowe spotkanie z królem puszczy. Czekają na nas m.in. ogniska, kuligi i rezerwat zwierząt.

Sylwestrowa noc w cieniu gór 

Majestat gór tworzy wyjątkowe otoczenie. Poza spotkaniem z pięknem natury zapewnia doskonałe warunki na odpoczynek i spacery. W zasięgu ręki czeka nas także wiele regionalnych atrakcji, począwszy od dobrej kuchni, poprzez sporty zimowe, a skończywszy na góralskiej muzyce. Każdy pobyt w górach zapewnia niezapomniane wrażenia, a spędzony tu Sylwester czyni ten dzień jednym z najbardziej malowniczych dni w roku.

Ostatni dzień roku w stolicy

Warszawa zapewnia liczne atrakcje, duży wybór lokali, koncertów, teatrów i innych ciekawych propozycji. Sylwestrowa noc w tym mieście otwiera przed nami wiele możliwości. Możemy zaplanować na ten wieczór np. Sylwester w Operze Narodowej lub udział w plenerowym spotkaniu z gwiazdami polskiej sceny. Warto przeznaczyć również czas na zwiedzanie Starówki i podziwianie ulicznych dekoracji świątecznych. Niezwykły klimat stolicy uczyni nasz Sylwester wyjątkowym wspomnieniem na długie lata.

Autor

  • Miłośnik programowania, ale i dobrej zabawy. Jego styl życia zaprzecza stereotypowi typowego informatyka. Lubi nowe technologie, świat IT oraz poznawanie nowych osób.

2 thoughts on “Sylwester w Polsce – gdzie pojechać ?

  1. Ostatnie kilka lat pod rząd spędzamy sylwestra w domu, nie stać nas na jakiekolwiek wyjście nie mówiąc już o wyjeździe gdziekolwiek.

  2. Mieszkam w stolicy i zawsze witam Nowy Rok w górach, lubię ich klimat, ciepłego grzańca, śnieżnobiałe szczyty itp.

Comments are closed.