Na co zwrócić uwagę kupując nowe mieszkanie?

Nowe mieszkanie ma być naszym azylem, miejscem w którym gościć będziemy najbliższych i w którym ładować będziemy akumulatory. Dlatego też podczas wybierania nowego lokum warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Oto one!

1) Uważnie obejrzyj okolicę w której zamierzasz zamieszkać.

Zwróć uwagę czy osiedle będzie się jeszcze rozrastać, czy też widzisz już jego ostateczny kształt? Niezależnie od swojej obecnej sytuacji rodzinnej zwróć uwagę na odległość między blokami, ilość placów zabaw, miejsc parkingowych oraz zlokalizuj najbliższy przystanek autobusu. Te szczegóły , odpowiadające głównie za poziom hałasu, najbardziej przekładają się na komfort życia w danym miejscu.

2) Sprawdź jak wygląda mieszkanie.. po południu!

To wcale nie żart! Jeśli tylko jest to możliwe postaraj się dostać do upatrzonego mieszkania w ciepłe, letnie popołudnie. To najpewniejszy sposób na sprawdzenie jak mocno nagrzewa się lokal który wybrałeś. Jeśli kupujesz mieszkanie, które nie zostało jeszcze wybudowane sprawdź jak jest ono ustawione. Dlaczego? Gdy okna sypialni wychodzą na zachód istnieje spore ryzyko, że szczególnie latem, panująca w niej temperatura uniemożliwi Ci wypoczynek.

3) Oceń ustawność pomieszczeń

Nigdy nie sugeruj się wyłącznie wielkością mieszkania. Znacznie większe znaczenie ma rozkład i kształt poszczególnych pomieszczeń, czyli ich ustawność. W skrajnych przypadkach oznacza to konieczność zamawiania mebli na wymiar czyli podniesienia kosztów związanych z adaptacją lokalu! Nie zawsze i nie wszędzie istnieje możliwość przestawiania ścian działowych!

Autor

  • Miłośnik programowania, ale i dobrej zabawy. Jego styl życia zaprzecza stereotypowi typowego informatyka. Lubi nowe technologie, świat IT oraz poznawanie nowych osób.

2 thoughts on “Na co zwrócić uwagę kupując nowe mieszkanie?

  1. Kupując mieszkanie zwracałem głownie uwagę na ciszę, nie chciałem mieszkać blisko dworca czy ruchliwej ulicy, nie mówiąc już o szpitalu…

  2. Kupując mieszkanie interesowała mnie głownie okolica i bliskość centrum miasta oraz odległość od miejsca mojej pracy.

Comments are closed.