Komfort pracy i funkcjonalność podstawowymi atutami wyboru biurka elektrycznego

Biurka z elektryczną regulacją wysokości posiadają silnik elektryczny, dzięki któremu istnieje możliwość regulacji wysokości blatu, co pozwala w elastyczny sposób zmieniać pozycję z siedzącej na stojącą. Elektryczne biurka z regulacją wysokości powstały w Skandynawii w latach 70. dwudziestego wieku i zyskały sobie popularność dzięki znacznemu zintensyfikowaniu pracy przed komputerem, co dramatycznie zwiększyło dolegliwości pracowników. Poważnym problemem stał się ból pleców, ucisk brzucha, ból krzyża i różnego rodzaju skurcze, które coraz częściej dawały o sobie znać podczas długich godzin aktywności w pozycji siedzącej. Rozwiązaniem stały się biurka elektryczne, które pozwalają użytkownikom na alternatywną zmianę pozycji z siedzącej na stojącą według potrzeb, co sprzyja lepszej wydajności i poprawia koncentrację.

 

Przy wyborze biurka elektrycznego należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego rozmiary i zakres regulacji. W asortymencie producentów znajdują się zarówno biurka o mniejszych wymiarach, które pozwalają na komfortową pracę w pomieszczeniach o niewielkiej kubaturze, jak również większe, gdzie można usytuować więcej sprzętu i dokumentacji. Analizując zakres regulacji, należy wziąć pod uwagę nie tylko najwyższą pozycję blatu, ale też i najniższą.

Następnym ważnym elementem, który należy rozważyć jest poziom stabilności oferowanego biurka elektrycznego. Należy zweryfikować jego stabilność w różnych konfiguracjach, przed regulacją i po regulacji blatu. Istotny jest w tym przypadku komfort i bezpieczeństwo pracy, co pozwala uniknąć powstania zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego podczas długich godzin funkcjonowania.
Poza zakresem regulacji trzeba też przyjrzeć się szybkości zmiany regulacji. Powinna ona być przede wszystkim płynna w całej rozciągłości zakresu, bez efektu szarpania, a jej działanie powinno posiadać cichy tryb funkcjonowania . Niektóre modele elektrycznych biurek zostały zaopatrzone w specjalny wyświetlacz, gdzie możemy sprawdzić wysokość blatu i przycisk informujący o zmianie wysokości.
Jeżeli planujemy ustawienie na biurku większej ilości sprzętu elektronicznego, akcesoriów i dokumentów, warto zyskać pewność, jaka jest maksymalna nośność  proponowanego biurka. W takim przypadku powinno się wybrać biurko przynajmniej o udźwigu 30 kilogramów.
W dalszej kolejności możemy przyjrzeć się komponentom zwiększającym komfort pracy elektrycznego biurka. Należy zaznajomić się z przystępnością podłączeń, maskowaniem kabli i jakością kabli podblatowych. Produkowane są modele ze specjalnymi przelotami do przeprowadzania kabli i takie, które posiadają specjalny organizer przewodów elektrycznych.

Biorąc pod uwagę wszystkie te elementy, można pomyśleć również o walorach estetycznych naszego elektrycznego biurka. W tym aspekcie możemy liczyć na duży wachlarz możliwości wyboru biurka. Możemy zdecydować się na biurko z blatem z solidnego drewna lub z blatem wykonanym z materiałów sztucznych. Mamy do dyspozycji różne kształty, wieloraką kolorystykę i różnorodność wymiarów zarówno blatów, jak i stelaży. W zależności od aranżacji pomieszczenia można wybrać biurko elektryczne o nowoczesnym designie lub w stylu klasycznym.

Autor

  • Miłośnik programowania, ale i dobrej zabawy. Jego styl życia zaprzecza stereotypowi typowego informatyka. Lubi nowe technologie, świat IT oraz poznawanie nowych osób.

2 thoughts on “Komfort pracy i funkcjonalność podstawowymi atutami wyboru biurka elektrycznego

  1. Do swojego biurka dokupiłem organizer na przewody elektryczne, nie każde biurko regulowane ma takie wyposażenie w standardzie.

  2. Posiadając dużo sprzętu elektronicznego ustawionego na biurku, kupując biurko elektryczne zwróć uwagę na jego udźwig, aby potem się nie okazało, że nie podniesiesz do góry swoich 3 monitorów.

Comments are closed.