Jak kupować kryptowaluty?

Gdy w 2017 roku bitcoin zaliczył spektakularny wzrost ceny, cały świat zainteresował się kryptowalutami oraz związaną z nimi technologią blockchain. I choć po trzech latach cena bitcoina ustabilizowała się na jednorodnym poziomie, liczba osób zainteresowanych inwestycjami w wirtualne pieniądze rośnie. W jaki sposób można nabyć swoją pierwszą kryptowalutę? By pomóc ci rozwiać ewentualne wątpliwości przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym na warsztat weźmiemy najpopularniejszego bitcoina.

Kantory internetowe – wygoda i prostota

Najwygodniejszym i najprostszym sposobem na zakup swojego pierwszego bitcoina są kantory internetowe oferujące możliwość natychmiastowego kupna lub sprzedaży części kryptowalut. Na polskim rynku działa kilka firm, a każda z nich przed dokonaniem zakupu wymaga dość skomplikowanej weryfikacji tożsamości klienta narzuconej przez przepisy uchwalone przez Unię Europejską. Na szczęście po pozytywnej weryfikacji zakup kryptowaluty jest prosty – wystarczy wybrać pożądaną ilość, wybrać adres wysyłki a następnie uiścić odpowiednią opłatę w złotówkach za pomocą szybkich przelewów internetowych. Ale zaraz – jak zdobyć własny adres do płatności bitcoinem?

Jak założyć portfel internetowy bitcoin?

Założenie własnego portfela internetowego obsługującego bitcoina oraz inne kryptowaluty jest proste. Wystarczy pobrać na komputer odpowiednie oprogramowanie lub założyć konto na jednym z kilku najpopularniejszych portfeli internetowych dostępnych w przeglądarce. Szczególnie wygodna jest ta druga opcja – w przypadku utraty hasła można łatwo odzyskać zainwestowane środki, a zabezpieczenia uwierzytelniające drugiego stopnia w efektywny sposób chronią przed atakami hakerskimi. Warto jednak wybrać przede wszystkim dużą i zaufaną firmę , mającą stabilną pozycję na rynku. W przypadku większych sum warto jest podzielić je na kilka różnych portfeli. Stanowi to gwarancję bezpieczeństwa pieniędzy zainwestowanych w kryptowaluty. Raz założony portfel bitcoin (lub innej kryptowaluty) nie wymaga uiszczania opłat lub regularnego przelewania środków, dzięki czemu o posiadanej kryptowalucie można bezpiecznie zapomnieć na kilka lat – a następnie sprawdzić jej cenę i się mile (lub niemile) zaskoczyć.

Autor

  • Miłośnik programowania, ale i dobrej zabawy. Jego styl życia zaprzecza stereotypowi typowego informatyka. Lubi nowe technologie, świat IT oraz poznawanie nowych osób.

2 thoughts on “Jak kupować kryptowaluty?

  1. Słyszałem od wielu znajomych jak ile zarobili na kryptowalutach, sam zamierzam spróbować.

Comments are closed.