Wydrukuj to Strona

Strony edukacyjne

kiddoland-logo

Kiddoland.pl to edukacyjne gry dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6lat). Na stronie znajdują się zabawy wspomagające naukę m.in. literek alfabetu, cyferek, kształtów, kolorów, znaków drogowych, miesięcy, nazw owoców, warzyw, przynależności czy przeciwności. Kiddoland oferuje także szeroką gamę gier związanych z rysowaniem, konstruowaniem, kolorowaniem i zgadywaniem, wśród których można znaleźć memo, puzzle, kolorowanki, ubieranki, domino i wiele innych!

poznajemy drzewa i krzewyNa tej stronie, jak sama nazwa wskazuje, poznacie drzewa i krzewy. Znajdują się tu motywujące i atrakcyjne narzędzia do nauki oraz kształtowania i doskonalenia umiejętności rozpoznawania wybranych gatunków drzew i krzewów. Zamieszczone tu e-lekcje przygotowane są dla uczniów 4 klasy SP i starszych. Możecie też skorzystać z atlasu liści.

davincilearning

Da Vinci Learning to strona dla tych internautów, którzy stale są głodni nowej wiedzy. Na stronie znaleźć można interesujące wiadomości o kosmosie, technologiach, kulturze, naturze i człowieku. Dodatkowo wszyscy fani gier komputerowych też znajdą tu coś dla siebie np. puzzle, czy mieszanie kolorów. Na stronie mali naukowcy będą mieli okazję przeprowadzić rozmaite eksperymenty.

pe_logo

Witajcie na Planecie Energii! Co to jest energia? Jak ją zdobywać? Zostań kapitanem kosmicznej misji, włącz się do zabawy i pomóż kosmitom odzyskać utraconą energię!

logo_zielonaenergia

Zielona energia to strona poświęcona tematyce energii odnawialnej. Dzieci i młodzież znajdą na stronie wiele ciekawych artykułów dotyczących źródeł energii odnawialnej. Dodatkowo swoją wiedzę będą mogli sprawdzić w quizach. Pozostałe atrakcje na stronie to krzyżówki, rebusy i kolorowanki.

240zl9j

Serwis Tajemnicza Kuchnia zdradza swoje sekrety ciekawskim dzieciom. W nowoczesnej, interaktywnej i śmiałej formie tłumaczy zasady funkcjonowania otaczającego je świata. Tajemnicza Kuchnia to encyklopedia wiedzy, podzielona na kilkunastominutowe odcinki. Zapewnia dziecku rozrywkę, połączoną ze sporą porcją informacji. Dzięki kolorowym, dynamicznym i zaskakującym animacjom, dzieci mogą dowiedzieć się między innymi jak się robi ser, skąd się bierze sól czy jak powstają wykałaczki.

Akademia-Amperka

Akademia Małego Amperka to strona dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się skąd bierze się prąd i jak się z nim bezpiecznie i oszczędnie obchodzić. Mały Amperek zachęca najmłodszych użytkowników do ciekawych gier i zabaw na stronie. Serwis posiada zarówno gry dla maluszków, jak i starszaków. W Akademii mali Internauci będą mieli okazję naprawić popsutą trakcję kolejową, nauczyć niesfornego Krzysia, by gasił światło, gdy wychodzi z pomieszczenia oraz dowiedzieć się, jaki rodzaj baterii pasuje do konkretnego przedmiotu.

mlody-obywatel

Młody Obywatel to strona, dzięki której poznacie historię sejmu, jego działanie i wygląd. Zostaniecie zabrani na wycieczkę po miejscu pracy naszych parlamentarzystów oraz dowiecie się jak powstają ustawy. Zdobytą wiedzę będziecie mogli sprawdzić w ciekawych quizach.

Logo_JuzWiem

„Już Wiem” to bogaty zbiór multimedialnych gier i ćwiczeń, które zachęcą Was do nauki poprzez zabawę. Edukacyjne zadania przedstawione są w formie pięknych kolorowych animacji. Rozwijajcie swoje umiejętności językowe, matematyczne, społeczne, a także logicznego myślenie.

klasoteka

Klasoteka.pl to strona, na której każdy uczeń znajdzie coś dla siebie. Interaktywne lekcje z języka polskiego, poznawanie liczb do 100 i 1000, mnożenie dla klasy drugiej i trzeciej, dzielenie, planeta Ziemia czy jeszcze coś innego? To wszystko i wiele, wiele więcej czeka na Was właśnie tu.

zawod-computer

Strona kampanii społecznej „Zawodniacy” ma na celu promowanie picia wody wśród dzieci oraz wśród ich rodziców i opiekunów. Odwiedzając ten serwis poznacie zalety wody w bardzo przyjemny sposób. Bawcie się i zostańcie zawodniakami.

Permalink do tego artykułu: http://szkolailowiec.pl/strony-edukacyjne/