Wydrukuj to Strona

Sprawdzian Szóstoklasisty

SPRAWDZIAN1

Testy szóstoklasisty on-line można rozwiązywać bezpośrednio na stronie, bez potrzeby ściągania arkusza na swój komputer. Po rozwiązaniu sprawdzianu szóstoklasisty od razu obliczany jest wynik (ilość zdobytych punktów i ich procentowy udział) oraz wyświetlane są prawidłowe odpowiedzi do pytań i klucze oceniania. Umożliwia to szybkie i wygodne powtórzenie materiału ze szkoły podstawowej. Możesz też losować testy składające się z pytań z kilku testów po 6 klasie. Wszystkie testy są obecnie dostępne BEZPŁATNIE.

cke

Strona internetowa Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, na której znajdują się wszelkie informacje dla uczniów i rodziców na temat Sprawdzianu Szóstoklasisty wraz z przykładowymi testami.

Gram-i-zdam_service_line_image

Uczniowie od teraz mogą weryfikować swoją wiedzę w każdej chwili i w dowolnym miejscu, dzięki nowej odsłonie gry Gram i Zdam. Jest to pierwsza w Polsce edukacyjna gra społecznościowa przygotowująca do egzaminów.

Propozycja jest skierowana do osób, które przygotowują się do egzaminu maturalnego, gimnazjalnego lub sprawdzianu szóstoklasisty. Nowa gra to połączenie przyjemnego z pożytecznym – z jednej strony uczeń ma do dyspozycji rozrywkę w atrakcyjnej i nowoczesnej oprawie, a z drugiej– co najważniejsze – weryfikuje swoją wiedzę.

Gra ma formę quizu, który uczestnik rozpoczyna od wybrania spośród puli 8 przedmiotów te, w których chce się sprawdzić. Następnie, niczym w znanym teleturnieju „Milionerzy”, musi odpowiedzieć poprawnie na 15 kolejnych pytań. Niewątpliwym atutem aplikacji jest jej interaktywność – gracz może podjąć się rywalizacji z innymi uczestnikami. Za poprawne odpowiedzi otrzymuje się punkty oraz specjalne odznaki, co bardzo mobilizuje do dalszej nauki poprzez aplikację.

Permalink do tego artykułu: http://szkolailowiec.pl/sprawdzian-szostoklasisty/