chopin

Chopin.pl to strona, na której znaleźć można wszystkie informacje na temat wielkiego twórcy. Na odwiedzających czeka biografia kompozytora, kronika twórczości, cytaty ze źródeł na temat wybitnego Polaka i wiele innych ciekawostek.

qlturka

Kulturalny Plac Zabaw to bezpieczne miejsce w sieci, w którym każdy mały internauta znajdzie ciekawe propozycje twórczego spędzania czasu. Dzięki intuicyjnej nawigacji nawet najmłodsi będą się sprawnie przemieszczać między działami – Muzyka i piosenki; Gry i zabawy; Bajki; Teatr i film; Zajęcia plastyczne – w których czekają na nich: fragmenty polskich filmów animowanych od lat 60., klipy ze spektakli teatralnych, puzzle on-line, gra memory, fragmenty książek audio, opowiadania i komiksy.

logo_male

Strona www.mini-kultura.pl jest poświęcona kulturze dla najmłodszych odbiorców. Skierowana jest do rodziców, osób związanych ze światem dziecięcej kultury, pedagogów, a także dzieci, kochających świat wyobraźni. W jednym miejscu znajdują się informacje na temat bieżących wydarzeń kulturalnych, nowości wydawniczych, a także przegląd repertuarów kin i dziecięcych teatrów. Ponadto znajdują się tutaj artykuły, felietony, recenzje pisane przez rodziców oraz wywiady z postaciami związanymi ze światem dziecięcej kultury.

banner_kula

www.kula.gov.pl – to pierwszy w Polsce, nowatorski projekt Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego założeniem jest kształtowanie świadomości kulturowej najmłodszych. To interaktywna podróż po wielu miastach Polski. W każdym z wybranych miast poprzez szereg angażujących, i edukujących aktywności poznajemy charakterystyczne dla nich postaci, ich dzieła oraz obiekty kultury i sztuki.

header

Historia dla dzieci powstała z myślą o najmłodszych. Materiały, które tu znajdziecie w przyjemny, a zarazem skuteczny sposób przekazują wybrane zdarzenia z dziejów Polski. Połączenie bajki z historią i piękną muzykę oraz bogactwa dźwięków z opowieścią stworzyło niezwykłe słuchowiska. Poznajcie osiem niepowtarzalnych historii dla dzieci, o dzieciach i z udziałem dzieci.

chopin-dzieciom

Dzieci.chopin2010.pl to serwis będący doskonałą pomocą we wprowadzeniu dziecka w świat muzyki Fryderyka Chopina. Na odwiedzających czekają tu interaktywne zabawy takie jak: porównania, puzzle muzyczne, wycinanki, kolorowanki i układanka. Na stronie prezentowane są publikacje chopinowskie skierowane do najmłodszych odbiorców. Rodzice i nauczyciele także znajdą tu coś dla siebie.

Permalink do tego artykułu: http://szkolailowiec.pl/kultura/