Wydrukuj to Strona

chopin

Chopin.pl to strona, na której znaleźć można wszystkie informacje na temat wielkiego twórcy. Na odwiedzających czeka biografia kompozytora, kronika twórczości, cytaty ze źródeł na temat wybitnego Polaka i wiele innych ciekawostek.

qlturka

Kulturalny Plac Zabaw to bezpieczne miejsce w sieci, w którym każdy mały internauta znajdzie ciekawe propozycje twórczego spędzania czasu. Dzięki intuicyjnej nawigacji nawet najmłodsi będą się sprawnie przemieszczać między działami – Muzyka i piosenki; Gry i zabawy; Bajki; Teatr i film; Zajęcia plastyczne – w których czekają na nich: fragmenty polskich filmów animowanych od lat 60., klipy ze spektakli teatralnych, puzzle on-line, gra memory, fragmenty książek audio, opowiadania i komiksy.

logo_male

Strona www.mini-kultura.pl jest poświęcona kulturze dla najmłodszych odbiorców. Skierowana jest do rodziców, osób związanych ze światem dziecięcej kultury, pedagogów, a także dzieci, kochających świat wyobraźni. W jednym miejscu znajdują się informacje na temat bieżących wydarzeń kulturalnych, nowości wydawniczych, a także przegląd repertuarów kin i dziecięcych teatrów. Ponadto znajdują się tutaj artykuły, felietony, recenzje pisane przez rodziców oraz wywiady z postaciami związanymi ze światem dziecięcej kultury.

banner_kula

www.kula.gov.pl – to pierwszy w Polsce, nowatorski projekt Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego założeniem jest kształtowanie świadomości kulturowej najmłodszych. To interaktywna podróż po wielu miastach Polski. W każdym z wybranych miast poprzez szereg angażujących, i edukujących aktywności poznajemy charakterystyczne dla nich postaci, ich dzieła oraz obiekty kultury i sztuki.

header

Historia dla dzieci powstała z myślą o najmłodszych. Materiały, które tu znajdziecie w przyjemny, a zarazem skuteczny sposób przekazują wybrane zdarzenia z dziejów Polski. Połączenie bajki z historią i piękną muzykę oraz bogactwa dźwięków z opowieścią stworzyło niezwykłe słuchowiska. Poznajcie osiem niepowtarzalnych historii dla dzieci, o dzieciach i z udziałem dzieci.

chopin-dzieciom

Dzieci.chopin2010.pl to serwis będący doskonałą pomocą we wprowadzeniu dziecka w świat muzyki Fryderyka Chopina. Na odwiedzających czekają tu interaktywne zabawy takie jak: porównania, puzzle muzyczne, wycinanki, kolorowanki i układanka. Na stronie prezentowane są publikacje chopinowskie skierowane do najmłodszych odbiorców. Rodzice i nauczyciele także znajdą tu coś dla siebie.

Permalink do tego artykułu: http://szkolailowiec.pl/kultura/