Język polski

logo-bajkownia-300px

Bajkownia to strona pełna interesujących i fascynujących bajek dla najmłodszych. Każdy twórca bajek dla dzieci może dodać swój utwór, który po sprawdzeniu zostanie opublikowany na stronie. Najmłodsi Internauci w Bajkowni znajdą wiele ciekawych bajek takich, jak „Bajka o Żabkach” czy „Bajka o Krasnoludku” i „Zaczarowana kołysanka”.


 dyktanda.pl

Strona www.dyktanda.pl, to miejsce, w którym można się nauczyć ortografii. Na odwiedzających czekają zasady pisowni oraz mnóstwo dyktand, które pozwolą na sprawdzenie swojej wiedzy. Ci, którzy lubią sami przygotowywać opowiadania, w których aż roi się od trudnych wyrazów, w tym serwisie mogą je opublikować.


Logo_wolne_lektury

W zasobach szkolnej biblioteki internetowej www.wolnelektury.pl znajduje się ponad 1000 utworów z list lektur MEN. Można je zgodnie z prawem, bezpłatnie przeglądać, ściągać na swój komputer, a także udostępniać innym i cytować. Teksty utworów można przeszukiwać z zastosowaniem różnych kryteriów takich jak tytuł, autor, epoka, rodzaj, gatunek literacki, ale i niespotykanych nigdzie indziej: motywów i tematów literackich.


vcjep400okocso8scso8wo40wsc.600

Junior Media to internetowa platforma do tworzenia gazet. Jest to prosty system, który krok po kroku poprowadzi zainteresowanych przez proces powstawania gazety. Użytkownicy mogą tworzyć swoje gazetki na szablonach prawdziwych dzienników regionalnych. Dzięki tej nowoczesnej platformie zrobienie szkolnej gazetki będzie prostsze niż kiedykolwiek – bez obawy, że tekst się rozsypie, a zdjęcia nie zmieszczą. Jeśli czujesz dziennikarskie powołanie koniecznie zapoznaj się z tą stronką! Dodatkową atrakcją są ciekawe konkursy z cennymi nagrodami.

Permalink do tego artykułu: http://szkolailowiec.pl/jezyk-polski/

Skip to content