Bezpieczeństwo w Internecie

69_sieciaki.pl_logo_300dpi

Serwis www.sieciak.pl opiera się na przygodach postaci Sieciaków czyli dzieci posiadających specjalne zdolności i wykorzystujących je w walce z internetowymi zagrożeniami. Sieciaki czyli Ajpi, Netka, Spociak i Kompel potrafią bezpiecznie i umiejętnie korzystać z sieci. Aby pomóc Sieciakom, Sztuczna Inteligencja stworzyła robota NetRobiego. Ta postać opiekuje się zespołem Sieciaków, a pozostałym użytkownikom Internetu radzi, jak uniknąć internetowych zagrożeń.
Serwis zawiera wiele elementów przydatnych podczas planowania zajęć lekcyjnych poświęconych bezpieczeństwu w Internecie. Do tego celu szczególnie polecamy zarówno część informacyjną, serwis społecznościowy, jak i pełną przygód SiecioPlanetę.


necio

Necio to mały robocik, który oprowadzi najmłodszych internautów po zakątkach sieci. Korzystając z Necio.pl użytkownicy dowiedzą się, czym jest Internet i jak bezpiecznie surfować po stronach www. Dzieci nauczą się także, jak komunikować się z innymi, wysyłać wiadomości e-mail i wybierać tylko bezpieczne strony.


321Jedna z ciekawszych stron poświęconych tematyce bezpieczeństwa dzieci w sieci. Jest stworzona na zasadzie portalu społecznościowego. Dziecko uczy się bezpiecznego przeglądania Internetu poprzez zabawę. Dostępne są filmy, kreskówki, teledyski specjalnie stworzone dla dzieci. Znajduje się tu nawet radio internetowe stworzone specjalnie dla dzieci.

Dostępne są konkursy oraz gry w których dziecko zdobywa kolejne punkty niezbędne do poznawania nowych zagadnień i dostępu do nowych gier. W serwisie możemy założyć konto dla naszego dziecka. Od tej strony nasze dziecko powinno zacząć przygodę z Internetem.


Permalink do tego artykułu: http://szkolailowiec.pl/bezpieczenstwo-w-internecie/