Teatrzyk cieni

W poniedziałek, 8 czerwca, miała miejsce premiera Teatrzyku Cieni pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów kl. III i ich rodziców. Teatrzyk ten był ostatnim etapem działań dotyczących innowacji pedagogicznych pod hasłem „Teatr niejedno ma imię”.  Został on pokazany dzieciom z kl. I podczas pasowania na czytelnika, które zostało przeprowadzone online.

Podczas zajęć, które jeszcze odbywały się w szkole uczniowie zostali zapoznani z historią teatrzyku cieni, bawili się „cieniami” z układu rąk, poznali bajkę chińską pt. „Papuga”.  To właśnie ta bajka miała być przedstawiona w formie teatrzyku cieni. Niestety, jednak sytuacja w kraju związana z pandemią koronawirusa spowodowała, że nie mogliśmy dokończyć tych działań w szkole. Z pomocą przyszli rodzice uczniów kl. III.  Dzięki nim powstał projekt wspólnego stworzenia w warunkach domowych prostej i  wszystkim znanej baśni. Pierwotny plan, czyli bajka „Papuga”, został zmieniony z powodu niesprzyjających warunków.

Rodzice wraz ze swoimi pociechami przygotowali postacie oraz nakręcili fragmenty baśni, które finalnie stworzyły historię Czerwonego Kapturka.  Efekty współpracy można zobaczyć na poniższym filmiku. Życzymy miłego seansu.

Permalink do tego artykułu: http://szkolailowiec.pl/2020/06/10/teatrzyk-cieni/

Skip to content