Pasowanie na czytelnika

W poniedziałek 8 czerwca odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelników szkolnej biblioteki. W tym roku wyglądało jednak trochę inaczej niż zazwyczaj. Uczniowie za pośrednictwem wideokonferencji obejrzeli teatrzyk cieni pt. „Czerwony Kapturek”. W rolę aktorów wcieli się starsi koledzy z III klasy wraz z rodzicami, a nad całością czuwał wychowawca – p. Anna Domaniecka. Następnie pierwszoklasiści musieli wykazać się znajomością tytułów bajek, które należało skojarzyć z prezentowanymi rekwizytami. Odpowiadali także na zagadki i wykonali pracę plastyczną do ulubionej swojej książki. Na koniec złożyli przysięgę i zostali pasowani na czytelników.

Ania „Peppa Pig. Wielka księga bajek”               Gabriela „Plastusiowy pamiętnik”

Jan „Czerwony Kapturek”

Maciej „Trzy małe świnki”

Michał „Świat w obrazkach. Kosmos”