Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Twórczości Stanisława Moniuszki

                       W dniu 18 lutego br. w Kuratorium Oświaty w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Twórczości Stanisława Moniuszki w kontekście podsumowania aktywności szkół i przedszkoli w roku kalendarzowym 2019, w związku z obchodami 200. rocznicy urodzin naszego narodowego kompozytora. Patronat nad konkursem objął Wojewoda Wielkopolski pan Łukasz Mikołajczyk oraz Wielkopolski Kurator Oświaty pani Elżbieta Leszczyńska.

Dzięki działaniom zaplanowanym przez panią Izabelę Moszyńską i zrealizowanym w roku  2019 nasza szkoła zdobyła III miejsce w tym prestiżowym konkursie. W finałowej gali szkołę reprezentowały uczennice z klasy VI – Zofia Śliwa i Martyna Schὔtz, która brawurowo zaprezentowała pieśń Stanisława Moniuszki pt. „Kozak”.

 

                       

 

Permalink do tego artykułu: http://szkolailowiec.pl/2020/02/18/final-wojewodzkiego-konkursu-wiedzy-o-tworczosci-stanislawa-moniuszki/

Skip to content