Wieczorne spotkanie ze sztuką

Wieczór 30 października na długo zapadnie w pamięć osobom, które miały okazję zawitać do Szkoły Podstawowej w Iłówcu. Tego dnia bowiem szkolny hol zamienił się w literacką kawiarenkę.  Uczniowie zaprezentowali  spektakl słowno- muzyczny oparty na twórczości Mickiewicza – a precyzyjniej na dwóch utworach: „Dziady cz. II” oraz balladzie „Romantyczność”.  Uczniowie klas: V,VI, VIII – przybliżyli licznie zgromadzonej publiczności te wyjątkowe teksty. Termin został wybrany nieprzypadkowo. Dziady bowiem dawniej obchodzono  tak jak dziś świętujemy Zaduszki, czyli w okolicy 2 listopada. Przedstawienie urzekło zebranych- bo młodzi artyści otrzymali owacje na stojąco. Dodatkowo publiczność została poczęstowana domowymi wypiekami przygotowanymi przez uczniów i rodziców z klasy VIII.

Permalink do tego artykułu: http://szkolailowiec.pl/2019/10/30/wieczorne-spotkanie-ze-sztuka/

Skip to content