Detektywi historii

Dnia 25 września klasa trzecia, czwarta i piąta pojechały wraz z Panią Bernadetą Bugajewską i Panią Justyną Potocką-Meyer na wycieczkę do Poznania.

Uczniowie zwiedzali Katedrę, Stary Rynek i Ostrów Tumski . Motywem przewodnim było śledztwo  jakie przeprowadzał detektyw z grupą swoich pomocników-uczniów. Podczas wycieczki każde dziecko otrzymało kartę śledztwa na której zapisywało swoje spostrzeżenia. Uczniowie zwiedzali Poznań idąc tradycyjną trasą od Katedry na Stary Rynek . W trakcie wycieczki odgrywali scenki przy pomocy otrzymanych przez detektywa rekwizytów, które również pomagały zapamiętać najważniejsze rzeczy. Zabawy było co niemiara. Wróciliśmy zadowoleni i uśmiechnięci do Iłowca.

 

Permalink do tego artykułu: http://szkolailowiec.pl/2019/10/01/detektywi-historii/

Skip to content