Pasowanie na czytelnika i Dzień Niezapominajki

15 maja odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelników szkolnej biblioteki. Szkolną uroczystość rozpoczęli uczniowie klasy III, którzy wcielili się w rolę  aktorów i wystąpili w przedstawieniu „Na jagody” na podstawie książki Marii Konopnickiej. Zaproszeni uczniowie klas młodszych i przedszkolacy obejrzeli przygody małego Janka, jagodowych królewiczów i panien borówczanek. Następnie pierwszoklasiści musieli wykazać się wiedzą z zakresu przeczytanych bajek. Zaliczając wszystkie zadania mogli zostać pasowani na czytelników szkolnej biblioteki.

15 maja to również Dzień Niezapominajki. W tym dniu nagrodzono uczniów, którzy z tej okazji zaprojektowali i przygotowali kartki z życzeniami.

Permalink do tego artykułu: http://szkolailowiec.pl/2019/05/16/pasowanie-na-czytelnika-i-dzien-niezapominajki/

Skip to content