Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Iłówcu ratują dzieci na świecie!

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie z naszej placówki przygotowali szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

„Wszystkie Kolory Świata” to akcja UNICEF, która już po raz piąty jest przeprowadzana
w polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie wraz ze swoimi rodzinami własnoręcznie projektowali i szyli szmaciane laleczki. Każda z nich otrzymała imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. W tym roku udało się przygotować na licytację 26 lalek.  Wśród nich znalazły się m.in. bliźnięta Lili i Majka, Różyczka i Mia, Karol i Karolina, młoda para, rolnik, baletnica, żołnierz, Zola z Afryki, a nawet Robert Lewandowski. 18 lutego odbyła się w naszej szkole licytacja z możliwością wykupienia swojej lalki. Udało się zebrać 592 zł, które zostaną wpłacone na konto UNICEF. Oprawę muzyczną specjalnie na ten dzień przygotowało kółko muzyczne.

Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF.

Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Akcja ta uświadamia również, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, lecz także przyjemne, a dodatkowo pozwala na zebranie środków koniecznych do ratowania życia najbardziej potrzebujących dzieci.

Poprzednie cztery edycje akcji „Wszystkie Kolory Świata” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli. Dotychczas uczestniczyło w niej ponad 2,5 tysiąca placówek z całej Polski. Dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności, udało się pozyskać prawie 2,7 miliona złotych na ratowanie dzieci w Sierra Leone, Czadzie, Sudanie Południowym i Angoli. Zebrane fundusze umożliwiły zaszczepienie setek tysięcy dzieci.

Permalink do tego artykułu: http://szkolailowiec.pl/2019/02/24/uczniowie-ze-szkoly-podstawowej-im-gen-dezyderego-chlapowskiego-w-ilowcu-ratuja-dzieci-na-swiecie/