Święto Niepodległości

9 listopada obchodziliśmy w naszej szkole 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Owocowe Drużyny od samego rana przygotowywały śniadanie w barwach biało-czerwonych. W uroczystej atmosferze, przy pięknie nakrytych stołach i w odświętnych strojach wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku. Owocowe Drużyny zmagały się także w quizie sprawdzającym ich wiedzę historyczno-krajoznawczą. Samorząd Uczniowski przygotował również dla wszystkich słuchowisko „Żeby Polska pozostała Polską”, udostępnione przez szkolny radiowęzeł.  Następnie wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Podsumowaniem szkolnych obchodów upamiętniających Święto Niepodległości było tradycyjne odśpiewanie czterech zwrotek Hymnu Polski (o godz. 11.11 w ramach akcji Rekord dla Niepodległej) oraz udział w przedstawieniach przygotowanych przez przedszkolaków oraz uczniów klasy V i VIII oraz kółka muzycznego.

Permalink do tego artykułu: http://szkolailowiec.pl/2018/11/09/swieto-niepodleglosci-2/