„Szkole pomagamy i świat oczyszczamy” – zbiórka do końca maja!

Szkoła Podstawowa w Iłówcu przystąpiła do akcji ekologicznej pn. ”Szkole pomagamy i świat oczyszczamy”. Akcja polega na zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt komputerowy, sprzęt gospodarstwa domowego, stare kosiarki, itp.) – wszystkiego, co już

nie działa, a jest na prąd lub na baterie.

Zebrany sprzęt szkoła wymieni na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu biurowego i sportowego;

Dodatkowe bony za zbiórkę elektrośmieci:

w godz. 8:00-15:00 bon wyniesie 150 zł za tonę zebranych elektrośmieci;

w godz. 8:00-18:00 bon wyniesie 200 zł za tonę zebranych elektrośmieci;

W zbiórce mogą wziąć udział Urzędy, firmy prywatne i instytucje – mają one okazję pozbyć się elektrośmieci i otrzymać stosowne dokumenty na potwierdzenie przekazania odpadów.

Akcja ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz prawidłowego gospodarowania odpadami.

Zachęcamy wszystkich do pozyskiwania odpadów elektrycznych od znajomych, rodziny, sąsiadów i do gromadzenia ich do końca maja. Sprzęt można składać na trawniku za domem katechetycznym. W razie problemów z dostarczeniem odpadów o większych gabarytach, prosimy o kontakt ze szkołą w celu zapewnienia transportu.  Każda tona zebranego sprzętu to dodatkowe 200 zł dla szkoły. Ruszamy na poszukiwania!

Permalink do tego artykułu: http://szkolailowiec.pl/2018/05/17/szkole-pomagamy-i-swiat-oczyszczamy-zbiorka-do-konca-maja/