„Kukułeczka 2018”

Dnia 12 kwietnia w Zespole Szkół w Tulcach odbył się VIII Regionalny Przegląd Dziecięcej Piosenki Ludowej „Kukułeczka”. Projekt współfinansowany jest ze środków Powiatu Poznańskiego i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Celem przeglądu jest popularyzacja polskiej pieśni ludowej, a także integracja naszego rodzimego środowiska. Uczestnicy konkursu przygotowują dwie pieśni ludowe, z których co najmniej jedna musi pochodzić z Wielkopolski. W tym roku naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy czwartej. Natasza Grzegorek za zaśpiewanie piosenek „Uciekła mi przepióreczka” i „Wisielok” zdobyła wyróżnienie, a Martyna Schὔtz za wykonanie piosenek „Lipka” i „Świniorz” zajęła II miejsce w kategorii klas IV-VII. Gratulujemy udanych występów i życzymy kolejnych sukcesów!

Permalink do tego artykułu: http://szkolailowiec.pl/2018/04/12/kukuleczka-2018/