Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

W poniedziałek 5 lutego w ramach działań Owocowych Drużyn uczestniczyliśmy w Ogólnopolskiej Akcji Bezpiecznego Dnia Internetu. Tym razem zadanie polegało na wykorzystaniu Smartfonów i aplikacji do odczytywania QR kodów. Na terenie szkoły zostały poukrywane QR kody (w różnych pomieszczeniach), które zawierały 25 pytań testowych o Internecie, jedno hasło: RAZEM TWORZYMY LEPSZY INTERNET oraz informacje na temat zasad bezpieczeństwa i zagrożeń w sieci. Ogólnie ukrytych było blisko 50 kodów. Liderzy Owocowych Drużyn otrzymali karty odpowiedzi i mapę szkoły. Zadaniem każdej z grup było odnaleźć QR kody, zeskanować i odpowiedzieć na każde pytanie. Dodatkowo drużyna, która znajdzie i odpowie na każde pytanie najszybciej, otrzymuje punkt bonusowy. Liderzy grup mogli też odkupić mapę szkoły z liczbą QR Kodów w danym pomieszczeniu za oddanie 3 punktów z puli uzyskanych punktów. Rywalizację wygrały Pogodne Gruszki przed Szczęśliwymi Cytrynami, Super Morelami i Roześmianymi Śliwkami. Czwarte i piąte miejsce przypadło kolejno Radosnym Truskawkom i Wesołym Jeżynom.

 

Permalink do tego artykułu: http://szkolailowiec.pl/2018/02/07/dzien-bezpiecznego-internetu-2018/