IV Gminny Konkurs Polonistyczny dla klas II-III

Dnia 5 maja 2017 r. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Polonistyczny dla klas II-III.  Na konkurs przyjechali uczniowie ze szkół w Brodnicy, Manieczkach i Żabnie. W czwartej edycji konkursu naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Ezel Oğuz i Krystian Pogonowski z klasy II, Marianna Leszczyńska z klasy IIIa oraz Martyna Schϋtz z klasy IIIb. W pierwszej części konkursu uczniowie pisali dyktando, a w drugiej rozwiązywali test sprawdzający czytanie ze zrozumieniem oraz wiadomości z języka polskiego.                                                                    Nasi uczniowie spisali się znakomicie, a oto wyniki:

Marianna Leszczyńska – II miejsce w Konkursie Ortograficznym

Martyna Schϋtz – III miejsce w Konkursie Ortograficznym oraz Mistrz Języka Polskiego Gminy Brodnica

Krystian Pogonowski – II miejsce w Konkursie Polonistycznym

GRATULUJEMY 🙂 

 

 

Permalink do tego artykułu: http://szkolailowiec.pl/2017/05/06/iv-gminny-konkurs-polonistyczny-dla-klas-ii-iii/