„Wszystkie Kolory Świata” – szyjąc laleczkę ratujesz życie dzieciom w Afryce

Po raz drugi bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF. Uczniowie wraz z rodzinami będą przygotowywać specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy, jakiej uczniowie chcą udzielić swoim rówieśnikom z Angoli, gdzie dzieci umierają z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać.520xnxmajkap20laleczki-jpg-pagespeed-ic-qizqpisjkv

 W ramach akcji uczniowie własnoręcznie  (wraz z rodzinami) projektują i szyją szmaciane laleczki. Zainteresowane osoby zapraszam po wykrój korpusu lalki. Każda z laleczek będzie miała  „akt urodzenia”- wybrane przez autora imię i kraj pochodzenia.Termin przynoszenia laleczek upływa 14 lutego 2017roku. Następnie w szkole odbędzie się wystawa lalek.  Najciekawsza szmaciana przytulanka zostanie nagrodzona. Dzieci zaproszą do szkoły rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zlicytować ją i uratować życie dziecku w Afryce. W tym roku pomoc  będzie kierowana do Angoli, gdzie każdego dnia dzieciom zagrażają takie choroby jak cholera, odra, polio, gruźlica czy żółta febra. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Poprzez udział  w akcji UNICEF, chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

„Wszystkie Kolory Świata” są częścią ogólnopolskiej kampanii UNICEF „Uratuj dziecko w Afryce”. Więcej informacji: www.unicef.pl/afryka

Zachęcam do wzięcia udziału w akcji.

Katarzyna Biernacka-Śliwa

Permalink do tego artykułu: http://szkolailowiec.pl/2016/12/14/wszystkie-kolory-swiata-szyjac-laleczke-ratujesz-zycie-dzieciom-w-afryce/